color option
thumimage

Zumba

Son dönemlerde oldukça popüler bir dans çeşidi olan zumba, bizlere latin dansı ve aynı kulvardaki diğer dans figürlerini fitness hareketleriyle birleştirdiği bir program sunarken; ilk etapta koordinasyonumuzu efektif bir şekilde geliştirmeyi vadeder. Fitness’ın tekdüze akışıyla kıyaslandığında Zumba, serbest bir akışa sahiptir. Zumbanın; salsa, mambo, samba, merengue gibi farklı dans türlerinden beslenen yapısı birçok ritmi ve kültürel esintiyi bir arada deneyimlememizi sağlar. Zumba ruhsal olarak bizleri rahatlatıp, kaygı ve stres seviyelerimizin azalmasına yardımcı olurken aynı zamanda fiziksel olarak, duruş bozukluklarımızın düzelmesine de katkı sağlar. Zumba sayesinde postür çok daha dik, vücut çok daha esnek bir görünüm kazanır.

Kalabalık bir katılımcı grubuyla gerçekleşen zumba dersleri, sosyal yaşantının zenginleşmesi açısından da oldukça önem arz eder. Sosyal yaşantıya olan olumlu etkileriyle; daha enerjik, olumlu, dışa dönük hissetmemizi sağlar. Ders esnasındaki kolektif etkileşimler ve bir aradalık duygusu katılımcının gittikçe bireyselleşen dünyamızda zaman zaman hissettiği yalnızlık duygusundan soyutlanmasına ve bir topluluğa aidiyet hissetmesine katkı sağlar.

Stüdyomuzda gerçekleşen zumba derslerimiz, alanında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Derslerimiz, güncel müziklerle oluşturulan özgün programlar eşliğinde gerçekleşir. Eğitmenlerimizin katılımcılarımızla olan dinamik etkileşimi ve ilgisi bizlerin ilk etapta önemsediği temel olgulardan biridir. Amacımız katılımcılarımızın yalnızca boş zaman aktivitesi olarak eğlenmesi  değil eğlenirken, öğrenmesidir.

Sizler de zumba derslerimizde eğlenirken öğrenmek, vücudunuzu ve aynı zamanda ruhunuzu, aklınızı esnetmek; sosyalleşmek, sağlıklı ve özgür hissetmek isterseniz theStudio’ya bekleriz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir