color option

Zumba

Zumba, latin ve aynı kulvardaki diğer dans figürlerini fitness hareketleriyle birleştiren, koordinasyonu geliştiren bir dans çeşididir. Zumba, 1990’larda dansçı ve koreograf Alberto Beto Perez tarafından;  latin dans hareketlerinin bir derste unutulması sonucunda, dersin  doğaçlama bir izlencede gerçekleşmesiyle ortaya çıkmış ve sonrasında beklenmedik bir şekilde dünya çapında büyük bir kitle yakalamıştır.

Serbest bir akışı olan zumba derslerimizde; salsa, mambo, samba, merengue gibi latin danslarından esintiler bulabilirsiniz. Envai çeşit figürler ve zumbanın serbest akışı içerisinde daha sağlıklı bir ruh ve beden hali benimseyebilirsiniz. Zumba sizi günlük hayatın stresinden uzaklaştırır ve bunu katı kurallar içerisinde değil eğlendiğinizi hissettirecek serbest bir akış içerisinde yapar.

Zumbanın faydaları arasında fiziksel sağlığınıza olan katkısından söz edecek olursak, duruş bozukluklarınız üzerinde oldukça etkilidir. Uygulanan fitness kombinasyonları ve bu süreçte derslere düzenli katılımlarınız sayesinde çok daha esnek, dik bir duruşa sahip olursunuz. Sosyal yaşantınıza olacak olumlu etkileriyle daha enerjik, dışa dönük ve dinamik hissedersiniz. Ders içerisindeki etkileşimler ve bir aradalık duygusu günlük yaşamın olumsuzluklarından soyutlanmanızı sağlar. Zumba sayesinde çok daha sağlıklı, dinç, esnek, fit ve enerjik olabilirsiniz.

Stüdyomuzda gerçekleştirilen zumba dersleri alanının uzman eğitmenleri tarafından koordine edilmektedir. Yaş aralıklarına uygun düzenlenen programlarla ve özgün koreografilerle gerçekleşen derslerimizde en birincil önceliğimiz öğrenirken eğlenip, keyif almanız ve bu süreçten fiziksel ve zihinsel sağlığınızın bütünleştirme ve yüksek verimi almaktır.