color option

Günümüzde oldukça popüler olan ve yayılmaya da devam eden bir spor akımıdır. Henüz Türkiye’de sistematik bir biçimde başlamış olmasa da dünyanın birçok ülkesinde resmi yarışmaları düzenlenen spor statüsündedir. Olimpik branşlara eklenmesi için örgütlenilmiş çalışmaları sürmektedir. Uzun ve sağlam direklerden destek alınarak yapılan estetik görünümlü dans ve akrobatik koreografilerden oluşur.

Bu dans türü, dans ve akrobasiyi dikey bir direk yardımıyla birleştirir. Kişilerin kendi ağırlığıyla devamlı pratik yapması sayesinde  vücudu forma sokmaya yardımcı olur. Nerdeyse bütün önemli kaslara etkisi ile hızlı bir düzende vücudu sıkılaştırır, daha güçlü ve fit bir vücut elde edilmesini destekler.

Özellikle de sıkça “core bölgesi” olarak adlandırılan, vücudun ağırlık merkezini içine alan, dengeniz ve postürünüz için belirleyici olan vücudun orta kısmı kısmını olabildiğince güçlendirir. Ayrıca, direk dansının doğası gereği ders öncelerinde yapılan egzersizlerle esneklik artırılarak daha elastik ve sağlıklı bir bedene sahip olabilirsiniz.

Stüdyomuzda Pole Sporları kendi içerisinde 4’e ayrılır. Klasik Pole Dans, Egzotik Pole, Pole-Fitness ve ilklerden olarak ev sahipliği yaptığımız Pole-Bale.

Kısaca tanıtmak gerekirse; Egzotik Pole, katı koreografileri olmayan bir türdür. Daha çok esneklik ve dans üzerine yoğunlaşır. Pole-Fitness dayanıklılık ve güçlülük üzerine odaklanır. Çeşitli Kardio hareketleriyle yapılan bu tür, Pole dansın yapılabilmesinde gereksinim duyulan esneklik için  bir ön hazırlık süreci gibidir. Pole- Fitness vücudun çekirdek gücünü ortaya çıkarır ve düzenli aralıklarla yapılması halinde bu gücü kuvvetlendirir. Pole-Bale dersleri ise ilk defa bizim stüdyomuzda Profesyonel Bale dünyasında solist geçmişi olan eğitmenimiz ile gerçekleştirilecek olup; Klasik Bale ve Pole Dans koreografilerinin birleşiminden oluşacaktır. Direk dansı çok geniş bir yaş grubuna hitap eder. 16 yaş ve üstü her birey direk dansı öğrenmek için uygun yaştadır.