color option

Pole Ballet

Pole Ballet: Balenin zarafeti ile Pole’un çekiciliğinin bir araya gelmesi ile oluşan Pole Ballet yeni Pole spor türlerinden biri olarak “the STUDIO”da karşımıza çıkıyor. Daha önce hiç yapılmayan ve kimse tarafından keşfedilmemiş farklı bir spor dalı olan Pole Ballet, profesyonel balerin ve aynı zamanda Pole eğitmenimiz ile birlikte stüdyomuzda yeni bir dal olarak verilmeye başlandı. Sadece Bale yapmak size sıkıcı geliyorsa ya da uzun yıllar bale yaptıysanız ve farklı bir alan arıyorsanız Pole Ballet branşı tam da size göre. Esneklik, çeviklik ve Pole’un güçlü dans kimliğiyle beraber harmanlanan bu branşta asalet ve farklılık iç içe geçiyor. 

Pole Ballet branşının birçok farklı yararı mevcut. Sadece tek bir alana odaklanmayan ve insan bedeninin gelişimi ve esnekliği için oldukça yarar sağlayan bir spordur. Ballerinlerin sahip olduğu esnekliği ve gelişimi korurken aynı zamanda pole sporunun sahip olduğu cevikliği ve kas gücünü de kullanır. Pole sporları ve Bale aslında birbirinden oldukça ayrı da gözükse aslında kesinlikle öyle değildir. Çünkü iki dalda da kişinin kas gücü ve esnekliği ön plandadır. 

“Bale bana göre değil” “Pole Dansı ben yapamam” diyen herkes bu iki branşın birleşmesiyle ortaya çıkan sanat dalını mutlaka denemeli. Bu sayede sadece Bale öğrenmekle kalmayıp aynı zamanda Pole sporlarını da öğrenebilirsiniz. Hem iki branşı aynı anda yapabilirsiniz hem de ihtiyacınız olan farklılığı bu sayede bulabilirsiniz.

Pole Ballet derslerinde teninizi açıkta bırakacak tarzda kıyafetleri seçmeniz önemlidir çünkü teniniz direği daha kolay tutmanızı sağlar. Bunun için kolsuz üst, şort ve tütü etekler tercih edebilirsiniz. Ayakkabı Pole ve Bale branşlarında önerilmez bu sebeple çıplak ayak, çorap ya da bale ayakkabısı tercih edilebilir. Aksesuarlar da Pole sporları sırasında kullanılmamalıdır. Özellikle yüzük ve metal olan diğer aksesuarlar çıkarılmalıdır. Göbek piercingi olan kişiler piercing kısımlarını bantlamalı ya da piercingleri çıkarmalıdır. Ders sırasında ve dersten önce herhangibir krem kullanılmamalıdır. Eller ders öncesinde mutlaka yıkanmalıdır.

“the STUDIO” Türkiye’nin en büyük pole pilonlarına sahip dans stüdyosudur. Hayalinizde olan dans stüdyosuna kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz ve burada hiçbir sınır olmadan istediğiniz şekilde dans edebilirsiniz.