color option

Orff

Bir toplumun gelişimini sağlayan en temel etkenin çocukların gelişimi sayesinde olacağı fikrini benimseyen ünlü besteci Carl Orff, 1924 yılında dans öğretmeni Gunild Keetman ile kurduğu müzik okulunda; ritim, hareket, müzik ve dans etmenlerinin harmanından oluşan bir eğitim yaklaşım yarattı. Şu an dünyanın birçok yerinde uygulanmakta olan orff eğitimi stüdyomuzda da en önemli prensipleri benimsenmiş bir şekilde uygulanmaktadır.

Eğitmenlerimiz, yalnızca yetenekli çocukları ortaya çıkarmayıp her çocuğun kendini ifade etme ritmini yaratmasına olanak sağlamaktadır. Programımız, çocukların her birinin doğal bir müzik yeteneğine sahip olduğu prensibiyle oluşturulmuş olup her çocuğu eşit kulvarda kabul etmektedir. Fırsat eşitliği sağlayan bu programımızda birincil önceliğimiz, çocukların kendilerini ortaya koyuş tarzlarını/ kendilerine has ritimlerini örselemeden, heveslerini kırmadan ortaya çıkarmalarına şans tanımaktır. Kendini ifade etme sürecini özgür bir ortam içerisinde deneyimleme şansına sahip olan çocuk, onay mekanizması sarsılmadan/ güven içerisinde potansiyelini keşfedebilir, geliştirebilir ve bu sürecini tamamlayabilir. Benimsediğimiz bu ilke,  orff eğitiminin en önemli pedagojik yaklaşımıdır, bizlerin de izlencesi bu yaklaşımı benimseyerek dizayn edilmiştir.

Alanında uzman eğitmenlerimizin çocuklarla olan birincil iletişimi, bir dikta olmaktan öte lider/ yön gösterici konumda oluşları da bu ve diğer bütün çalışmalarımızın/ eğitimlerimizin en mühim  kıstaslarından biridir.