color option

Just Dance

Just Dance 2009 yılında Ubisoft tarafından yapılan danslarla ritmi takip etme oyunudur. Her şarkının kendine ait farklı koreografileri vardır ve oyuncular bu koreografileri taklik ederek sanal yolla dans ederler. Oyuncular bu yolla ritim duygularını ve taklit yeteneklerini geliştirirler.

Aynı zamanda Just Dance, birden fazla kişi ile oynanabilmektedir hatta online üzerinden farklı şehir ve ülkelerdeki insanlarla beraber oynayabilir, kendi aralarınızda küçük düellolar yaparak dans etmeyi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bu sayede Just Dance’ı çevrimiçi platformlarda, aynı mekanda bulunma gereksinimi olmadan Dünya’nın her yerinden insanlarla karşılıklı bir şekilde oynayabilirsiniz.

Nasıl Oynanır?

Şarkı çalarken oyuncular ekrandaki koreografiyi takip ederek dans ederler. Oyuncuların yaptıkları hareketler doğrultusunda oyunculara puan verilir. Bu hareketler, hareket kontrolörleri veya kameralarla takip edilir.

Just Dance Dünya çapında büyük ilgi toplayan bir oyundur. Her yıl Just Dance için turnuvalar düzenlenmektedir ve birçok ülkeden yarışmacılar bu turnuvalara katılmaktadır. Yarışmada, her oyuncu performansına göre puan elde eder ve derecelendirilirler. Derecelere göre birinci, ikinci ve üçüncü olan oyunculara ödülleri takdim edilir.

Dans etmek sağlığımız açısından oldukça yararlı ve önemlidir. Ayrıca vücut fitliğini korumak Just Dance ile daha eğlenceli hale gelmiştir. Hem sevdiğiniz müziği dinleyebilir hem de hazır verilmiş olan koreografileri öğrenerek dans yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.