color option

Yetişkinlerde Dansın Önemli Sağlık Yönleri

Bugün birçok insan ofislerde çalışıyor ve genelde oturarak çalışıyor. Oturarak çalışmanın süreklilik kazanması ile oluşabilecek sorunları düzenli dans çalışmalarıyla telafi edebilirsiniz.

Dans bir bütün vücut sporudur. Düzenli dans çalışmaları, tüm vücudun kaslarını hareket ettirir, geliştirir ayrıca kardiyovasküler sisteminizi güçlendirir. Sırt ve omurga gerginliğini azaltırken bu bölgelerinizdeki kaslarınızı güçlendirilir. Hareketler sonucunda tendonlara, bağlara ve organlara daha fazla kan gider, vücudunuzun bu bölümleri sağlıklı hale gelir, güçlenir. Kardiyovasküler hareketlilik ve dayanıklılık ile denge duygusu artar, duruş düzgünlüğü artar. Hareketlerdeki hızlı değişiklikler ve vücut ağırlık noktalarının değişmesi, katılımcılarda denge duygusunu geliştirir. Bu nedenle dans, özellikle yaşı ileri bireyler için önemli bir sorun olan düşme hadiselerini kontrol altına alır.

YETİŞKİN DANSI

Dans ederken yetişkinler zorlanırlar ama aşırı yüklenmezler. Bu nedenle, günlük stresten uzaklaşmanın harika bir yoludur. Ritimli müziklerde mutluluk hormonları salınır. Başarıları çabucak gösterebilir, özgüveni güçlendirir ve kendini iyi hissedersin Depresif ruh hallerinden bile dans ederek rahatlıkla uzaklaşılabilir. Bir dans dersinde kendinizi tamamen farklı bir deneyim dünyasına kaptırabilir, benzer düşünen insanlarla tanışırsınız.

the STUDIO’da branşlarımızda deneyimli eğitmenlerimiz ve idari çalışanlarımız eşliğinde verdiğimiz birbirinden farklı dans derslerimize gelerek hangi branşın size uygun olduğunu eğitmenlerimizle konuşabilir, size uygun olan bir branşa başlayabilirsiniz.