color option

K-Pop

Günümüzde gençler arasında fazlasıyla popüler bir tür olan K-Pop, İngilizce “Korean Pop” ifadesinin bir kısaltmasıdır. K-Pop aslen Güney Kore asıllı bir pop müzik türüdür. Bu tür ile sergilenen dans türü de K-Pop dansı olarak adlandırılır.

K-Pop dansı Güney Kore’nin en yaygın dans türüdür. Yeni bir tür olması dolayısıyla birçok dans alanından etkiyi üzerinde taşır. Oldukça hareketli ve neşeli hareketlerden oluşur. Bu danslarda  bir konu bütünlüğü vardır. Şarkı sözlerinin konusuyla uyumlu koreografilerin oluşturalan bir danstır. Genellikle grup halinde senkron bir şekilde koreografiler sergilenir. Rengarenk kıyafetlerin bu dans türü için kostümü niteliği taşıdığı söylenebilir.

Popüler K-Pop gruplarının kliplerinde sıklıkla karşılaşabileceğiniz bir danstır. Neşeli ve enerjik bir dans türü olduğundan izleyicileri için de keyif vericidir. Seyreden insanlara bile geçen enerjinin dansçıları ne kadar canlı hissettirdiği tartışmasız ortada diyebiliriz.

K-Pop dinlemeyi sevenler, K-Pop kliplerindeki dans figürlerini ve koreografileri öğrenmek isteyenler ve yeni, farklı ve popüler bir dans türünü denemek isteyenler için K-Pop dans sınıfımız oldukça uygun bir seçenektir. Bu alanda uzman, deneyimli, genç ve dinamik eğitmen kadromuz sayesinde keyifli bir derse dahil olurken, kendiniz için kaliteli bir zaman geçirmiş olmanıza ek olarak, hareket ederek vücudunuzun sağlıklı kalmasını da desteklemiş olursunuz. Aktif olmanın ve hareket etmenin en eğlenceli yollarından biri olan K-Pop dersleriyle hayatınız için eğlenceli ve sağlıklı bir alışkanlık kazanabilirsiniz.

Katılım için herhangi bir dans deneyimine ihtiyaç yoktur. Derslere katılırken yanınızda rahat kıyafetler ve spor bir ayakkabı olması sizin rahat hareket edebilmeniz için önemlidir. Geniş ve ferah stüdyomuzda her dersten önce ve sonra maksimum hijyen sağlamak amacıyla temizlik rutinleri uygulanır. Güvenilir ve temiz bir ortamda iç rahatlığıyla dans eğitimlerine katılabilirsiniz.