color option

Egzotik Pole

Pole Dans türleri içerisinde belki de en havalı olanı egzotic pole danstır. Vücudun serbest salımına izin veren bu pole dans türü içinizdeki devinimi yakalayıp onu ortaya çıkarmanızı sağlar.

Egzotik pole dansta kendinizi hiç olmadığınız kadar özgür, farklı ve cesaretli hissedebilirsiniz. Kıvrak hareketlerin ve yoğun çalışma temposunun hakim olduğu derslerde içsel ritminizi keşfedebilir ve süreç içerisinde bu keşiflerinizi, öğrenimlerinizle çeşitlendirebilirsiniz.

Vücudunuzu serbest bıraktığınızda ve vücudunuzu, ruhunuz ve aklınızla entegre ettiğinizde ne kadar özgür hissedebileceğinize sizler de şaşıracaksınız. Hayatın tekdüze devinimlerinden sıyrılmak hepimizin istediği lakin cesaret edemediği bir şeydir. Pole dansla kendinizi hayatın bu tekdüzeliğinden sıyırıp alabilirsiniz.

Pole yalnızca bir dans değil aynı zamanda da bir cesaret edimidir. Hiçbir alet yardımı olmadan yalnızca çekirdek ve kas gücüyle yapılan hareketler oldukça efor ve sürdürülebilirlik gerektiren şeylerdir. Bundan dolayıdır ki yalnızca kendinizle/ iç gücünüzle gerçekleştireceğiniz bu süreç size cesaret katacak, sizi hem bedensel hem zihinsel ve hem de ruhsal olarak geliştirecektir. Korkmanız ve yapabilir miyim diyerek iç muhakemeler yaşamanız oldukça doğaldır lakin bir kez deneme atılganlığı göstermeniz ve gösterdiğinizde alacağınız zevk bu korkuyu yenmenizi sağlayacaktır.

Egzotik pole dansın etkileyici atmosferinde, kendinizin belki de daha önce hiç keşfetmediğiniz noktalarını keşfedeceksiniz. Vücudunuzun süreç içerisinde yakaladığı esneklikle, içinizdeki ritmin tınısı ve özgün devinimlerinizle tanışmak şüphesiz ki sizi heyecanlandıracak. Sizler de yeni, farklı ve özgür bir siz diliyorsanız, egzotik pole dans tam size göre.