color option

Düğün Dansı

Evlilikler ve düğünler birçok kültürde oldukça önemli bir yer tutar. İnsanların hayatları boyunca hatırlayacağı en önemli günlerden biri de bu sebeple düğünlerdir. Düğünlerin de en geleneksel özelliklerinden biri gelin ile damadın romantik ilk dansıdır.

En güzel anlarına şahitlik eden insanların karşısında özel bir dans sergilemek isteyen çiftler için müzik seçimlerine uygun koreografi hazırlanarak çifte özel ders formatında eğitim verilir. Çiftlerin özgüvenli bir şekilde danslarını sergileyerek romantik ve unutulmaz bir anı kazanması hedeflenir.

Haftalık ders saati yoğunluğu düğün gününe ne kadar kaldığına ve sergilemek istedikleri dansa ve çiftin bu eğitime ayırdığı bütçeye uygun olarak görüş birliği ile belirlenir. Bir kadın ve bir erkek dans eğitmeni beraber derse girer ve kadın eğitmen gelin adayına, erkek eğitmen ise damat adayına yapması gereken hareketleri öğretir. Bu süreç içerisinde çiftin içine sinmeyen hiçbir figür dikte edilmez, eğitmenler ve çift beraber nasıl revize edebileceklerine karar verir. Öncelik gelin ve damadın memnuniyetidir.

Stüdyomuzdaki düğün dansı eğitiminin Türkiye’de bulunan diğer dans kursları ile kıyaslandığında en önemli artısı her çifte aynı (standart hale gelmiş) koreografileri vermemesi ve özenle her yeni çifte yeni içerik hazırlanmasıdır. Koreografi hazırlanıp çifte ezberletildikten sonra mutlaka provalar alınarak en iyi şekilde görünmeleri için son düzeltmeler yapılır. Bu alanda deneyimli eşli dans altyapısına sahip eğitmenlerimiz tarafından gelin ve damat adaylarının sadece dansı sergilerken değil, öğrenme aşamasında da eğlenmesi ve güzel anılar bırakmasını isteriz.

Yeni yeni moda olmaya başlayan bir diğer seçenek olarak istenirse sadece çiftler değil aileleri de dahil olarak ayrı bir dans gösterisi de hazırlanabilir. Düzenli olarak temizlenen, yüksek hijyen standartlarına sahip, geniş ve ferah stüdyomuz çiftlerin ve de ailelerin keyifli anılarına ev sahipliği yapmak için oldukça uygun ve sıcak bir ortamdır.