color option

Morning Yoga

Dinlenmiş, yeni uyanmış bir vücut ile güne enerji dolu ve sağlıklı bir başlangıç yapılması için sabah yogası sıklıkla tercih edilen bir seçenektir. Güne kendiniz için bir şey yaparak başlamak tüm güne pozitif bir yansıma getirir. Yaşadığımız sosyal hayat sebebiyle gün içerisinde her zaman kendimiz için bir şey yapmak ya da kendimizle baş başa kalmak bizim için hem zor olabilir hem de bunun için gerekli, yeterli vaktimizin olmadığını söyleyebiliriz. Fakat kendimiz için özel bir alan yaratarak tercih ettiğimiz sabah yogası bize mutluluğun anahtarını vermiş olur.

Sabah yogasının birçok farklı alanda birçok faydası vardır fakat bazıları şunlardır; gün boyunca daha enerjik bir vücut, daha kolay ve uzun süre odaklanma, daha sağlıklı bir sindirim sistemi ve daha kaliteli bir uyku döngüsü. Tüm bu maddelerin ortak getirisi daha güçlü bir bağışıklık sistemidir. Farkındalık geliştirmeye destek olan kısa meditasyon çalışmaları sayesinde fiziksel sağlığın yanı sıra mental sağlığınıza da yarar sağlar. Stresle baş etmeyi kolaylaştırır, kaygının insan üzerindeki olumsuz etkilerini azaltır. Bütün seviyeler için uygun bir yoga sınıfıdır.

Gün içerisinde iş, eğitim ve çeşitli sebeplerden dolayı sürekli bir koşuşturma içerisindeyiz. Uyku ile birlikte yeterli dinlenmeyi vücudumuza sağlamış dahi olsak vücudumuzu yeteri kadar rahatlatamıyor, toksinlerden arındıramıyoruz. Ne kadar uyursak uyuyalım bu sebeple vücudumuz hep yorgun oluyor, asla dingin ve dinlenmiş hissedemiyoruz. Bunun en büyük sebeplerinden birisi vücudumuzdaki toksit atıkları atamamaktan kaynaklanmaktadır. Vücudumuzdaki toksit atıklardan kurtalmamız sadece rahatlamış hissetmemizi sağlamaz aynı zamanda daha mutlu olmamıza katkısı vardır. Sabah Yogası işte bu yüzden çok önemlidir. Vücudumuzdaki toksit etkileri çok kısa bir sürede çok kolay bir yolla, yani çok efor sarf etmeden atabilmekteyiz.

Sabah Yogası, sizin daha dinç ve enerjik hissetmenize sebep olur ve gün içerisinde kendinizi çok daha iyi hissedersiniz. Sabah Yogasını yapmak için saatler harcamınıza ve vücudunuzu çok zorlamanıza gerek yoktur, bu sebeple vücudunuza iyi davranmak için tercih edebileceğiniz seçeneklerden bir tanesidir.

Sabah Yogasının en belirgin faydalarından biri de strese ciddi oranda iyi geldiğidir. Eğer düzenli bir şekilde sabah yogası yaparsanız hayatınızdaki genel stres oranınız git gide düşecektir bu da tabii ki olaylara bakış açınızı değiştirecek, çok daha mutlu bir insan olmanızı sağlayacaktır.

Sabah Yogasını vücudunuz için ve sizin için en doğru olan zamanda tercih edebilirsiniz. Kendinizle baş başa kalırken, bütün olumsuz düşüncelerden uzaklaşacaksınız ve bu size çok iyi gelecek.

“the Studio”da, kendinize özel Sabah Yogası programımızı oluşturabilir, daha mutlu bir hayat için bize katılabilirsiniz.