color option

Çocuk Dansı

Küçük çocukların her ortamda doğal bir sürekli hareket dürtüsü vardır ve bunu gerçekleştirmek için zamana ve alana ihtiyaç duyarlar. Çocuklar sürekli hareket ederek, ileri geri yürüyerek, emekleyerek, tırmanarak yalnızca çevreleri hakkında gayretli bir şekilde bilgi toplamakla kalmaz, aynı zamanda kendileri hakkında da çok şey öğrenirler. Örneğin ne kadar hızlı ve güçlü olduklarını, hareket halindeyken fiziksel sınırlarına ne zaman ulaştıklarını ve de neler başarabileceklerini.

Çocuklar hareket ettiklerinde bu çeşitli duyusal deneyimleri sağlıklı bilişsel ve duygusal gelişimleri için çok önemlidir. Müziğin ritimleri ile hareket ederek dansı keşfederken çocukların kendi bedenlerini tüm duyularıyla tanımaları ve takdir etmeleri için özellikle keyifli bir yöntem olabilir.

Üç yaşın altındaki çocuklar için konsantrasyon süresi çok kısadır ve o zaman bile çocuklar dans etmeyi severler ve meraklıdırlar ancak pratik yapmak istemezler. Ancak disiplinli branşlara erken başlayan çocuklar çok önceden yol kat ederler.

Buradaki odak noktası, serbest hareketlerin ve bununla ilişkili yaratıcılığın tadını çıkartarak eğlenmektir. Yaratıcı Dans her farklı yaşta dans etmeyi öğrenmek isteyen çocuklar için sunulmaktadır. Küçük çocuklar toplar, ipler, bezler, tüyler gibi nesnelerle oyunlar deneyerek müziğe uyacak bir çerçevede hareketler yaparlar ve hikaye, tekerlemeler ile müzik eşliğinde bedenlerini harekete geçirirler. Daha büyük ve daha deneyimli çocuklar, dans etmeyi öğrenirken adım dizileri ve ufak dans koreografileri üzerinde çalışırlar.

Dans ve tiyatronun kombinasyonu, yaratıcı dansın özel bir şeklidir. Burada tiyatro, dans ve dil unsurları içeren hikayeler sahnelenir. Çocuklar kendi fikirlerini getirebilir ve kendilerini kelimelerle ve bedenleriyle ifade edebilirler. Burada her şeyden önce dans etmeyi öğrenirken hayal gücü ve öğrenme isteği teşvik edilir.

The STUDIO da çocuklarınız için her yaşa özel eğitim ve aktivitelerimiz bulunmaktadır. Deneyimli eğitmenlerimiz ve idari çalışanlarımız eşliğinde verdiğimiz birbirinden farklı branşlarımızdan hangisinin çocuğunuza uygun olduğunu konuşabilir, size uygun olan bir branşa başlayabilirsiniz. İkinci branş seçimlerimizde %15 indirim uygulanmakta olup ayrıca ikinci çocukta %20 kardeş indirimi yapılmaktadır.

Tiyatral Dans