color option

Anti Gravity Yoga

Anti-gravity yoga dersleri, asılı hamaklar kullanılarak yürütülür. Yogayı oldukça ilgi çekici ve eğlenceli hale getirebilen dizayn ile yeni başlayanlar için bu dersler çok uygundur.

 Yoga duruşlarının büyük bir çoğunluğunda denge oldukça önemli yer tutar. Bu dengeye henüz sahip olmayan bireyler, bu derslerin hamak desteğiyle yürütülmesi sayesinde daha kolay denge bulabilirler.

Anti- Özellikle, ters asanaları ilk defa deneyenler için fazlasıyla güvenli ve rahat bir deneyim sağlar. Orta ve ileri düzeyler için ise hamaklar sayesinde pozları daha zor şekillerde revize ederek deneyebilirler. Böylelikle daha derin bir esneme ile pozlarda derinleşmeyi daha rahat yakalayabilirler. Kısacası daha fazla hareket kabiliyeti ve konfor fırsatı sunan anti-gravity yoga dersleri diğer yönleriyle doğal yoga akışından çok uzak değildir. Yine pozların akış içinde alındığı bir düzen içinde yer alır. Gravity Yoga sayesinde omurgaları zorlayan bir baskı hissedilmez. Özellikle sırt ağrıları üzerinde olumlu etkisi vardır.

Yoganın genel olarak zihin ve beden bütünlüğünü sağlamadaki etkisi Anti- Gravity Yoga ile çok daha elastik bir şekilde hissedilir. Merkezi sinir sistemi ve zihinsel kapasitenin sınırlarda kullanıldığı bu düzenekte denge sağlama süreci normal yoga düzeneğine göre çok daha keyifli anlar sunar. Zihninizin ve bedeninizin sınırlarını keşfetmeniz adına oldukça etkili ve farklı bir deneyim yaşama şansına sahip olacağınız Anti- Gravity Yogada, kendi vücut ağırlığınızı ve çekirdek gücünüzü kullanırsınız. Bu sayede bedeninize olan hakimiyetinizi ve bedeninizi koordine etme kuvvetinizi güçlendirip, geliştirebilirsiniz.

Kullanılan ipek kuşaklar sayesinde vücut esnekliğinizi çok daha rahat bir şekilde kazanabilir bu esnada da kaslarınızın zarar görme olasılığını kayda değer ölçüde azaltabilirsiniz. Anti- Gravity Yoga, kendi vücut ağırlığınızla spor yapmanın en çağdaş ve en keyifli yollarından birisi olabilir.