color option

Pole Dans

Günümüzde oldukça popüler olan ve yayılmaya devam eden bir dans türüdür. Henüz Türkiye’de olmasa da dünyanın birçok ülkesinde yarışmaları düzenlenen bir spor statüsündedir. Uzun ve sağlam direklerden destek alınarak yapılan estetik görünümlü koreografilerden oluşur.

Bu dans türü, dans ve akrobasiyi dikey bir direk yardımıyla birleştirir. Kişilerin kendi ağırlığıyla devamlı pratik yapması sayesinde  vücudu forma sokmaya yardımcı olur. Kasları geliştirir, daha sıkı ve fit bir vücut elde edilmesini destekler. Özellikle de sıkça “core bölgesi” olarak adlandırılan, vücudun ağırlık merkezini içine alan, dengeniz ve postürünüz için belirleyici olan vücudun orta kısmı kısmını güçlendirir. Ayrıca, direk dansının doğası gereği ders öncelerinde yapılan egzersizlerle esneklik kazanabilir, daha elastik ve sağlıklı bir bedene sahip olabilirsiniz.

Direk dansı çok geniş bir yaş grubuna hitap eder. 16 yaş ve üstü her birey direk dansı öğrenmek için uygun yaştadır.

Stüdyomuzda Pole dans kendi içerisinde 4’e ayrılır. Egzotik Pole, fitness Pole, klasik Pole ve ilk bizim ev sahipliği yaptığımız bale Pole. Kısaca tanıtmak gerekirse; egzotik Pole, katı koreografileri olmayan bir türdür. Daha çok esneklik üzerine yoğunlaşır. Fitness Pole, dayanıklılık ve güçlülük üzerine odaklanır. Çeşitli cardio hareketleriyle yapılan bu tür, Pole dansın yapılabilmesinde gereksinim duyulan esneklik için  bir ön hazırlık süreci gibidir. Fitness Pole, vücudun çekirdek gücünü ortaya çıkarır ve düzenli aralıklarla yapılması halinde bu gücü kuvvetlendirir. Bale Pole dersleri ise ilk defa bizim stüdyomuzda gerçekleştirilecek olup; klasik bale ve Pole dans koreografilerinin birleşiminden oluşacaktır.