color option

Pole-Fitness

Pole Fitness: Pole’un köklerine baktığımızda çok eski dönemlere kadar dayanmaktadır. İlk olarak Hindistan’da ortaya çıktığı düşünülmektedir. Bazı şekillerde değişerek günümüze kadar gelmiştir, ve son zamanlarda oldukça popüler bir spor dalı haline gelmiştir. Özellikle son beş yıl içerisinde Türkiye’de spor alanında çok fazla talep gören dallardan biri olmuştur. Fakat bunun sadece popülerite ile bir alakası yoktur, Pole Dans ve Pole sporları insan bedeni üzerinde oldukça geliştirici bir özelliğe sahiptir. Sıradanlıktan kurtulmak isteyenler ve spor dalları içinde farklılık arayan herkesin yeni gözdesi olmuştur. 

Siz de normal fitness yapmaktan sıkıldınız mı? Ama fitnessin da geliştirici ve farklı özelliğinden vazgeçemiyor musunuz o zaman size farklı bir önerimiz var; Pole Fitness. Hem farklı, hem yaratıcı, hem de etkisi oldukça kuvvetli olan Pole Fitness tam size göre. Pole pilonları üzerinde yapılan ve vücudun bütün bölümlerini rahat bir şekilde çalıştırmaya yarayan bu spor istediğiniz farklılığı size kolayca sunacak. Sadece fitness yapmakla kalmayıp aynı zamanda kendinizi Pole Dansta da rahatça geliştirebilirsiniz, yani sadece fitness yapmak yerine farklı ve çeşitli bir spor dalı yapmış oluyorsunuz. Pole Fitness ile birlikte kaslarınız güçlenir, dengeniz artar ve duruşunuz güçlenir. Pilon üzerinde dengede kalmaya çalışmak kasların kısa sürede gelişmesine ve iyileşmesine katkı sağlar. Kolların ve bacakların belli bir senkronizasyon içinde yapıldığı bu spor dalı ile birlikte karın kasları da kısa bir süre içinde kuvvetlenip, gelişebilir. Bununların yanı sıra vücut esnekliğiniz için de oldukça yararlıdır, pilon ile birlikte dengede kalırken aynı zamanda vücudunuzu da esnetebilirsiniz. Kısacası, Pole sporlarının sayamayacağımız kadar pek çok yararı ve geliştirici farklı özellikleri mevcut, bu sebeple Pole sporları sizin de tercih edebileceğiniz güzel bir alternatif olarak karşınıza çıkabilir.

Pole Fitness yapan bir birey rahatlıkla da diğer Pole sporlarını yapabilir konuma gelir. Farklılık aradığınız takdirde Pole’un diğer farklı spor dallarını da tercih edebilirsiniz. Türkiye’nin en büyük Pole Salonu olan “the STUDIO”da siz de profesyonel, eğlenceli ve farklı bir eğitim almak için yerinizi ayırtabilirsiniz.