color option
thumimage

Afro Dans

Dans dediğimizde aklımıza gelen ilk şey nedir?

Dünyanın bu denli büyük karmaşaları içinde, benliklerimizle olan iletişimimiz durmaksızın kopukluklar yaşarken belki de bizi bu karmaşadan soyutlayacak ve en derin benliğimize tekrar kavuşturacak tek şey olabilir mi?

Bizler bu sorunun cevabını ararken theStudio’nun en yeni branşlarından biri olan Afrika Dansını keşfettik. Afrika Dansı tam da benliklerimizle, en yalın duygularımızla ilişik bir dans türü. Doğanın envai elementlerinin enerjilerini ve en ilkel varoluş hikâyelerini içinde barındıran Afrika dansı belki de daha önce hiç deneyimlemediğiniz ve hiç hissetmediğiniz, ruhunuzun derinlerinde yüzeye çıkmayı bekleyen duygularınızı uyandırabilir ve gerçekliğin bölünmüşlüğünü yaşadığımız bu dünyada, kendi gerçekliğimizi bulmak adına bizlere katkı sağlayabilir.

Bugün bildiğimiz birçok dansın kökenini oluşturan Afrika Dansı, bizlerin dünyadaki varlığının başlangıcından bu yana kendisini, bizlerle eş zamanlı olarak ortaya koymuştur. Bugün bizler iletişim kurarken evrilme sürecimizde yarattığımız çeşitli dilleri kullanıyoruz fakat en ilkel zamanlarımızda birbirimizle iletişim kurmak yalnızca hareketlerle mümkün olabiliyordu dolayısıyla insanlığın ritüelleri de bu hareketsel iletişimle kurulmuştu.

Törenler, eğlenceler, kutlamalar, ayinler gibi çeşitli ritüellerde süreklilik arz eden hareketler bir noktadan sonra kalabalık halde gerçekleştirilen eylemlere dönmüş bu da bugün grupça yaptığımız dansların alt yapısını oluşturmuştur.

Afrika dansının kökeni böylesine insanlığın doğuşuna dayanırken, bizlerin de en başta sorduğu soruya cevap olma niteliği taşıması yadsınamaz bir gerçeklik oluyor.

The Studio’nun en yeni lakin köken olarak en eski branşı olan Afrika Dansında sizleri görmek için sabırsızlanıyoruz.

Sizler de bu yolculuğa bizlerle başlamak ve dansı içsel dünyanızı en özgür şekilde yansıtabilecek biçimiyle deneyimlemek isterseniz, alanında uzman eğitmenlerimizle sizleri theStudio ailesine bekliyor olacağız.