color option
thumimage

Merak Ettikleriniz

Pole Dans striptiz dansı demek değildir.

Pole dans kendi içerisinde çeşitli dallara ayrılmaktadır. Bunlardan bazıları; egzotik pole, pole fitness ve pole bale dallarıdır. Egzotik Pole; genel olarak çeşitli koreografilerden oluşur, koreografilerin çeşitliliği eğitmenin yaratıcılığına ve sunmak istediği izlencesine bağlıdır. Koreografiler çoğunlukla yüksek platformlu pole ayakkabılarıyla gerçekleşir. Bu dalın hedeflediği, katılımcının serbest salınımını gerçekleştirmek ve onu özgür hissettirmektir. Pole dansın en çok çekinilen dallarının başında Egzotik Pole gelir, çünkü günümüzde genel olarak striptiz dansı olarak tabir edilen bu dal toplum tarafından ötelenmiş, strip clublara ithaf edilmiştir. Oysa dansın her çeşidi insanı özgürleştirir ve dansın hiçbir türünde utanılmayı ve çekinilmeyi gerektirecek negatif bir yükleme kabul edilemez. TheStudio’da gerçekleştirilen Egzotik Pole sınıflarımızda sizler de özgürlüğün nasıl hissettirdiğini deneyimleyebilir ve bu güne değin yapılmış bütün negatif tanımlardan sıyrılabilirsiniz.

Önyargılarımızı kapıda bırakalım ve theStudio’ya adım atıp dansa başlayalım!

Pole Fitness bir spor dalıdır.

Pole Fitness bir spor dalı olmasının ardı sıra ciddi bir spor dalıdır. Katılımcıların hem en çok zorlandıkları hem de zorlanırken en keyif aldıkları dal, Pole fitness dalıdır. Kas gücü ve vücut hakimiyeti gelişmemiş bir katılımcı, deneyimlediği ilk derste kendisini başarısız ve motivasyonu kırılmış hissedebilir, bu durum bu branşta yaşanabilecek en doğal durumdur. Dışarıdan bir gözle bakıldığında yapılışı oldukça kolay görülebilen bazı şeyler gibi pole fitness da hiç göründüğü kadar basit değildir. Emek ve zamanın eş değerde önemli olduğu bu pole dalı, zorlanmayı hedefler. Bildiğimiz üzere zorlanmadan güzel başarılar elde edilemez. Vücut ve akıl zorlanıyorsa bu öğrendiğimiz ve geliştiğimiz anlamını taşır. Bu sebeptendir ki , pole fitness branşında kesintisiz bir katılım çok mühimdir. Derslerdeki süreklilik gelişim ve ilerleyiş için birincil gereksinim olmaktadır.

Sizler de kendinize bir şans tanıyarak theStudio’ya gelebilir ve sınırlarınızı zorlayarak; ben de öğrenmeye varım, diyebilirsiniz.

Yeni bir dal: Pole Bale

Pole Bale, Türkiye’de oldukça yeni bir branştır. Pole ve Bale branşlarının entegrasyonundan oluşan bu branş, estetiği hedefler. Estetik güzellik dediğimizde gözümüzde canlanan ve görmekten haz aldığımız şeylerin hissiyatını düşünelim; işte pole bale tam olarak bu hissiyatı sunar bizlere. Pole Bale isteyen katılımcılarımızın temel olarak bale ve pole altyapılarının olması, pole bale branşımız için gözetilen gereksinimlerden biridir lakin bir bale altyapısı olmayan ve pole baleyi merak eden katılımcılarımız da elbette ki bu branşı deneyimleme şansına sahiptir. Stüdyomuzda gerçekleşen yetişkin bale ve pole fitness derslerimizle eş zamanlı olarak eğitimler alabilir ve bu sürece başlayabilirsiniz. Süreçte göstereceğiniz gelişimin beraberinde pole bale branşımızı deneyimlemek hiç uzak bir ihtimal değil. Cesaretiniz, çabanız ve en mühimi isteğiniz sayesinde eğitimlerimizden faydalanabilir, eğitmenlerimizle kendinize özel programlar oluşturabilir ve bu şansı beraber yaratabiliriz.

TheStudio’da sizlere yalnızca hayal etmekten ötesini sunuyoruz. Bizlerle iletişime geçerek ilk adımınızı atabilir, hayal etmekten daha fazlasına kavuşabilirsiniz.

Tuba SARICAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir