color option
thumimage

Dans

Bedeninize iyi gelecek bir spor mu arıyorsunuz? Dans sporları,   koordinasyonunuzu geliştirip vücudunuzu  eğlenerek   aynı  zamanda stresinizi atarak   esnetmenin en etkili   yollarından biridir.

Kendinize olan güveniniz artarken aynı zamanda bedeninizi tanımanızı sağlar. Hayatın monotonluğundan sıkıldıysanız, hayatınızda bir şeyleri değiştirmek ve stabilizasyonu bozmak, kısır döngülerden kurtulmak ve eğlencenin içinde kendinize yer bulmak istiyorsanız dans tam da size göre. Bedeninizi geliştirmek, aynı zamanda kilolarınızdan kurtulmak ve vücudunuzu sıkılaştırmak istiyorsanız dans sizin için eğlenceli bir aktivite olacaktır.

Dans kendimizi özgür ve mutlu hissetmemizi sağlar müzik ile birlikte hayallerinizin ritmini yakalarken farklı yeni dünyanızda arzu ettiğiniz rollerinizi yaşar yeni hedefler belirlersiniz. Dansın barındırdığı bu özellik onu diğer branşlardan ayıran en öncelikli farkıdır.

Dansın birçok farklı türü vardır, bu sayede kendinize uygun olan dans türünü seçebilir ve kendinizi keşfetmeye başlayabilirsiniz. Dans ettikçe üzüntülerinizden, streslerinizden ve negatif düşüncelerden arınırsınız. Bu da sizin daha mutlu ve pozitif bir birey olmanızı sağlar.

“Dans edilmemiş her bir gün kaybedilmiş bir gündür” – Friedrich Nietzsche