color option
thumimage

Bale

Esnek bir Vücut, Doğru Postür, Zarif bir Beden”

Bu özelliklerin tamamına Bale çalışmaları ile birlikte sahip olabilirsiniz.

Bale’nin bedeninize pek çok yararı vardır, omurga problemlerinin giderilmesi, postürün gelişmesi ve iyileşmesi açısından Bale branşı vücudunuzun esnekliğini artırarak, kaslarınızı uzatır, güçlendirir, geliştirerek vücudunuzun duruşuna hayati destekler sağlar. Kaslarınızın güçlenmesi ve beceri koordinasyonun gelişmesi için oldukça etkili bir branştır. Dik durmayı sağlar, omurilik ve iskelet yapısını geliştirir. Bale yapan bireylerin duruşu, oturup kalkışı son derece zarif ve asildir. Bu dansla uğraşan kişilerin hareketlerindeki zarafet yadsınamaz bir gerçektir

Balenin yararları sadece fiziki değildir, aynı zamanda psikolojik ve zihinsel yararları da vardır. Aynı zamanda meditasyon özelliği de olan Bale, seçilen ve çalınan müziklerle beynin dinlenmesini sağlar, hayal gücünü olabildiğince uzaklara genişletir. Klasik müzik eşliğinde yapıldığı için bireylerin klasik müziğe ilgisi artar. Müzik kulağının gelişmesine katkı sağlar. Bu sayede bireylerin müziğe ayak uydurması kolaylaşır.

Bale sayesinde özgüveniniz gelişir, kendinize olan inancınız ise güçlenir. Bu eğitimi alan kişiler sağlıklı beslenmeyi öğrenir. Bunun sonucunda da güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olurlar. Ayrıca dansın kilo almayı engelleyici figürleri sayesinde vücutları şekillenir. Sizler de bütüncül bir gelişim arzuluyorsanız Bale derslerimize katılabilirsiniz.